Zuckerberg na Facebooku kritizuje spoločnosť TikTok za cenzúru demonštratov

Generálny riaditeľ spoločnosti Facebook Mark Zuckerberg vo štvrtok zaútočil na rýchlo rastúcu čínsku aplikáciu pre krátke videá a uviedol, že cenzurovali politický protest, a to aj v Spojených štátoch.
Mark Zuckerberg pri poskytovaní adresy na slobodu prejavu na Georgetownskej univerzite vo Washingtone uviedol, že demonštranti a aktivisti používajú platformy  sociálnych médií na Facebooku, ako je WhatsApp, kvôli jeho šifrovaniu a ochrane súkromia.Ilustrácia censored.jpg
„Pokiaľ ide o čínsku aplikáciu TikTok, ktorá rýchlo rastie po celom svete, spomínané protesty sú cenzurované aj tu v USA,“ uviedol.
TikTok poprel Číne cenzúru jej obsahu s tým, že „nie je ovplyvnená žiadnou zahraničnou vládou“.
FB priamo konkuruje TK, najmä medzi mladšími publikami. Táto aplikácia umožňuje používateľom vytvárať a zdieľať krátke spevácke a tanečné videá, ktoré sú nastavené na známe piesne, s množstvom filtrov so špeciálnymi efektmi.
Mark Zuckerberg vo svojej nedávnej nahrávke rozhovoru so zamestnancami firmy uviedol, že TK je prvý úspešný čínsky internetový produkt na svete. „V US sa to začína dobre, najmä s mladými ľuďmi.“Fotka protestu.jpg
Mark Zuckerbergove štvrtkové pripomienky prišli len dva týždne po tom, čo senátor Marco Rubio požiadal národný bezpečnostný panel USA, aby preskúmal akvizíciu firmy Musical.ly od majiteľa Pekingského ByteDance Technology ktorý vlastní TK. Čínska vláda tvrdí, že TikTok používa na cenzúru politicky citlivého obsahu.
V liste, v ktorom sa požadovalo preskúmanie, Rubio poznamenal, že napriek hongkongským protestom dominujúcim medzinárodným titulkom po celé mesiace, „aplikácia mala iba niekoľko videí okolo protestov“.
Marco Rubio uviedol, že čínske služby „sa čoraz viac používajú na cenzúru obsahu a na utíšenie otvorenej diskusie o témach, ktoré táto čínska vláda a komunistická strana považujú za citlivé“.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: