Zoznámte sa so spoločnosťou Penta

Asi viete , že spoločnosť Penta vlastní veľa majetku a je spájaná s viacerým politickými kauzami. Tomu sa však v tomto článku venovať nebudeme. Pozrieme sa na základné informácie o tejto spoločnosti.
 Žena drží v rukách papierové bankovky.jpg

Základné informácie

 
Penta je investičná spoločnosť so sídlom na Cypre. Bola založená v rokoch 1999 až 2005. Názov celej Slovenskej „pobočky“ je PENTA INVESTMENTS LIMITED. Pôsobnosť tejto firmy siaha aj do ďalších krajín, a to konkrétne do Česka, Holandska a Poľska. Penta je jednotkou medzi investičnými spoločnosťami na Slovensku. Hneď za ňou je, taktiež dobre známa firma,  J&T.
 

Čo všetko Penta vlastní? Budete prekvapení

 
Teraz poďme k tomu, čo všetko táto spoločnosť na Slovensku vlastní. Uvidíte že budete poriadne prekvapení, pretože toho naozaj nie je málo. Či už vás to prekvapí pozitívne, alebo negatívne, necháme na vás.Muž v obleku sa drží za kravatu.jpg
 
Začnime nemocnicami a poliklinikami. Penta je majiteľom nemocníc v týchto mestách:
Humenné, Rimavská Sobota, Vranov nad Topľou, Partizánske, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Rožňava, Košice, Sereď, Michalovce, Spišská Nová Ves, Svidník, Bratislava, Nitra, Trebišov, Stropkov.
Penta ďalej vlastní zdravotnú poisťovňu Dôvera, banky Privatbanka a Prima banka, sieť lekární MAX a stávkovú kanceláriu Fortuna. Vo vlastníctve spoločnosti sa nachádzajú aj desiatky slovenských denníkov, magazínov a internetových portálov. Presnejšie, sú ich podielovými vlastníkmi. Ak si najbližšie budete čítať nejaké objektívne informácie, tak sa aspoň na chvíľku zamyslite nad tým, či sú naozaj tak objektívne. Menovať ich nebudeme, pretože by to bolo naozaj nadlho. Dokopy je ch približne sedemdesiat. Spomenieme len tie najznámejšia, teda napríklad Sme, Plus jeden deň, web aktuality a Korzár.
Vo vlastníctve spoločnosti Penta, nájdete aj desiatky mäsovýrob, hlinikáreň v Žiary nad Hronom, obchodné centrum Borry Mall a niekoľko realitných projektov.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: