Zlato ako najlepší uchovávateľ cennej hodnoty

Zlato je ušľachtilý kov, ktorý je ľudstvu známy už od nepamäti. Ľuda ho ťažili s vidinou zisku bohatstva a majetkovej istoty. Tento svetovo cenený kov má svoj podstatný význam aj v dnešnom svete, v ktorom panuje moderná ekonomika a spolu s ňou rastúci priemysel, ale na druhej strane sociálne neistoty a nejasné odpovede v otázke finančného zabezpečenia jedinca.

placka na koberci

Investičné zlato má v dnešnom svete význam, akým je vaše majetkové pokrytie. Je to vzácny kov a zároveň investícia, ktorá je synonymom uchovávateľa hodnoty. V prípade záujmu s ním môžete obchodovať, dokážete ho predať, pretože má vo svete vysokú likviditu, ale jeho prioritný význam spočíva práve v uchovaní hodnoty. Ide skôr o investíciu do vašej budúcnosti, pretože zlaté tehličky alebo mince budú mať svoju vysokú hodnotu aj v čase krízy. Nie sú závislé na politických a ekonomických zmenách tak, ako peniaze, meny a ich kurz.
A práve preto, že peniaze sú dominantným platidlom dnešnej doby, dokážu predstavovať riziko, nakoľko sú stále v obehu a hoci ich pravidelne zarábame, väčšinou ich neuveriteľne rýchlo míňame. A riziková bude práve situácia, v ktorej bude mať platidlo o niekoľko rokov nižší kurz. To by znamenalo, že nás ušetrený majetok v podobe peňazí by mal zásadne nižšiu hodnotu, akú má dnes.
Pôvodným tvorcom hodnoty bol však kov, akým je zlato. Tým, že je dnešná ekonomika zasypaná papierovými peniazmi, stáva sa cennejšie. A cennejšie bude práve v prípade, v ktorom by prišlo k oslabeniu meny alebo k spomenutej kríze. Tak či tak, tento „žltý kov“ má najlepšiu tendenciu uchovať si svoju cennosť aj v budúcnosti.

zlatá cihla

Zlaté tehličky alebo mince zo zlatých zliatin predstavujú vec. Vec, s ktorou nemusíte hýbať na trhu, ale uskladníme ju s istotou, že v nej je schovaná cenná hodnota. Táto forma investičného zlata sa však musí kúpiť zo špecifikovanej predajne, pretože NBS a ani Mincovna Kremnica takýto spôsob investície nerealizujú.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: