Zdravá strava počas tehotenstva

Každá žena vie, že nič nie je krajšie na svete ako pocit, že jej pod srdcom rastie nový život. Je to najkrajšie obdobie v živote ženy, od začiatku až po narodenie dieťatka. Od chvíle, kedy prvýkrát zistí, že ho čaká, po moment, kedy túto šťastnú novinu oznámi budúcemu oteckovi a celej rodine, až po samotný pôrod. Vtedy je žena skutočne silná a každý by ju mal obdivovať.
Avšak, počas tehotenstva je dôležité, aby sa dostatočne starala o svoje telo, a to nie len zvonku, ale aj zvnútra, keďže teraz sú na to dvaja. Musí byť zdravá aj mamička, ale aj jej budúce dieťatko. A čo by vlastne tehotná žena mala počas tohto dlhého obdobia jesť? My poznáme odpovede!mateřsví.jpg
Veľmi dôležitou zložkou potravy sa v tomto období stáva práve zelenina. Aj keď ste ju doteraz veľmi neobľubovali, skúste sa prekonať a zaraďte ju do svojho jedálnička. Urobíte tak službu nielen sebe, ale aj svojmu dieťatku, ktoré vďaka vám bude zdravé. Čo sa týka tejto časti stravy, veľmi podstatné sú zelené potraviny, ktoré obsahujú dostatok živín, vápnik a železo, ktoré sú pre bábätko veľmi dôležité. Medzi túto zeleninu patrí najmä bazalka, pažítka, petržlenová vňať, avokádo, či uhorky alebo brokolica. Vyberte si tú, ktorá vám chutí najviac a pokojne ju tepelne spracujte.
K tehotenstvu patrí aj konzumácia rýb a mäsa, takže sa im vôbec nemusíte vyhýbať a odopierať si ich. Dôležité však je, aby bolo všetko dôkladne tepelne opracované. Avšak, počas tohto obdobia sa skúste vyhnúť rôznym paštétam a konzervám, či párkom a salámam. Taktiež nie sú vhodné ani presolené produkty, napríklad rôzne údeniny. Na prebytok soli by ste si mali dávať obzvlášt veľký pozor, pretože môže spôsobiť rôzne opuchy.těhotensví.jpg
No a na záver je veľmi dôležité, aby ste pili dostatok vody. Dajte si však pozor na ovocné džúsy a rôzne koncentráty, lebo tie obsahujú zbytočne veľa cukru a a primálo živín, takže sú vášmu telu skôr na príťaž.
V každom prípade je však toto obdobie to najkrajšie, aké si zaslúži zažiť každá žena. Práve preto by ste to nemali zanedbať. Nejde iba o vás, ale aj o vaše bábätko. A zdravie je predsa to najdôležitejšie v živote.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: