Zažite objavnú a aktívnu dovolenku v Slovinsku

Väčšinou si ľudia vyberajú dovolenky v Bulharsku, Chorvátsku, Turecku a pod., no čo tak zamyslieť sa nad bohatým Slovinskom? Slovinsko (Slovenia, Slovenija) je krajinou ležiacou na brehu Jadranského mora. Prečo ho navštíviť a čo všetko v Slovinsku nájdete?jazero Bled.jpg
Dovolenkové chvíle pri mori
Táto krajina je veľmi rozmanitá – Slovinci majú more, hory, jaskyne, jazerá, chutné jedlo a veľa ďalšieho. Kúsok mora, ktorí Slovinci majú sa nachádza v oblasti Portorož a Piran. Aj napriek malému kúsku mora, si miesto na pláži určite nájdete. Hoci je pláž kamenistá, domáci si vytvorili pozdĺž vlastnú – pieskovú.
Portorož a Piran
Táto prímorská oblasť sa vyznačuje pokojom a relaxom. Je to mestečko niekdajších rybárov a námorníkov, čo spozorujete hneď ako prídete. Ak chcete trošku turistiky, neváhajte a vybehnite si na hradby nad mestečkom, z ktorých uvidíte maličké námestie.
Jazero Bled a Bohinj
Táto podmanivá krajina sa zviditeľnila najmä vďaka jazeru Bled. Toto jazero sa nachádza približne hodinu od hlavného mesta Ľubľany. Okrem prechádzky okolo celého jazera, sa môžete zúčastniť aj exkurzie hradu, ktorý sa nad jazerom týči. Pohľad na malebné jazero zdokonaľuje kostolík na malom ostrovčeku uprostred jazera, ktorý sa spája s legendou – ak si chce ženích zobrať svoju vyvolenú, musí ju vyniesť po 99 schodoch, ktoré vedú do veže kostolíka. Tak čo, trúfli by ste si? V pozadí za jazerom môžeme pozorovať Julské Alpy, ktoré túto prírodnú scenériu dotvárajú.jaskyňa hrad Predjama.jpg

  • na skok od Bled sa nachádza druhé jazero – Bohinj. Toto jazero si našlo obľubu najmä u ľudí, ktorí radi stanujú, kempujú a dlhé chvíle si trávia člnkovaním po jazere.

Zavítajte do hlavného mesta Slovinka – Ľubľany!
Mesto, v ktorom si príde na svoje naozaj každý. Máte radi nákupy? V meste nájdete uličku bohatú na množstvo známych značiek. Chcete sa dobre najesť a vychutnať si pohľad na rieku Soča (symbol krajiny)? Prosím, na výber máte toľko skvelých jedál až Vám budú tiecť slinky. A nezabudni ani na ochutnávku vín, pretože vína v Slovinsku sú jednoducho božské!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: