Zásady výberu zdravého jedálnička

Všetci si pravidelne kupujeme ovocie, zeleninu, mlieko a mliečne výrobky a rôzne iné potraviny v nádeji, že sú všetky zdravé, majú výživnú hodnotu a prínos pre náš organizmus. Ale nie vždy je to pravda, mnohokrát si vyberieme napríklad mliečny výrobok prisladený umelým sladidlom s názvom fit and slim, čo v preklade znamená fit a štíhly. Alebo si vyberieme ovocie a zeleninu z ďalekej exotiky o ktorej pôvode a transporte vieme tak málo. Alebo si kupujeme rôzne balené potraviny, ktoré sú konzervované a zafarbené chemickými látkami, aby boli zaujímavejšie, krajšie a aby nám dlho vydržali.

tomatoes-320860_640

Producenti potravín už dávno zareagovali na rýchlu dobu a prispôsobili tomu svoju produkciu. Reklamy síce hlásajú kvalitu, čerstvosť, dostatočnú veľkosť – ale za akú cenu?

Zdravotné štatistiky nás o tom neustále presviedčajú, ukazujú nám neustále sa zvyšujúcu spotrebu cukru, tukov a iných nezdravých surovín. Narastajú potravinové alergie, civilizačné ochorenia a iné metabolické poruchy organizmu.

Stále ale existuje riešenie a cesta von zo začarovaného kruhu.

Stačí si všimnúť komplex rád, osvedčených receptov a teórie zdravý jedálniček , ktoré nám ukážu pozitívny vplyv čerstvých, domácich produktov a surovín na naše zdravie.

meal-1307604_640

Po ich preštudovaní môžete začať s konštruktívnou zmenou Vášho jedálnička a so zdravým stravovaním.

Naučíte sa vyberať a pravidelne zaraďovať do Vášho zdravého jedálnička čerstvé ovocie a zeleninu vypestovanú v danom regióne, bez zbytočných pesticídnych prípravkov a naučíte sa konzumovať aj nepravidelné jabĺčko s malým červíkom, tak ako ho konzumovali naši predkovia. Už vtedy boli múdrejší ako my a vedeli, že prirodzenosť bez chemických látok je cesta vpred a spôsob, ako byť dlho zdravý. Čerpajme overené skúsenosti a hľadajme aj v supermarketoch potraviny čo najčerstvejšie a hlavne domáce.

Naučme sa pripravovať čerstvé jedlá doma, piecť domáce sladkosti s rozumnými náhradami cukrov, tukov, ale hlavne bez zbytočne pridaných chemických látok. Možno naša jahodová poleva alebo punčový zákusok nebudú tak červené alebo výrazne ružové, ale budú s našou energiou, láskou a hlavne zdravšie.

Nájdime si čas na prípravu zdravého domáceho jogurtu podľa priloženého receptu – náš organizmus sa poďakuje v podobe zdravia a vitality.

Návrat k prírode, jej zdrojom a rešpektovanie ich zákonitostí sú základom zdravého jedálnička.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: