Zakráda sa pomaly

Nakupovanie je azda najväčšou záľubou všetkých žien. Hlavne vtedy, keď ich najlepšou priateľkou je kreditná karta bez limitu. Ale existujú aj také ženy, ktoré nemajú v obľube nakupovanie. Ale nebuďte prekvapení, stáva sa aj to, hoc len zriedkavo. Nie je to nič zvláštne. To že máme ženský hormón, estrogén, neznamená že sme na vlas rovnaké.obchod s oblečením.jpg
Žena je vo väčšine prípadov hlavným pilierom. Vo viacerých rodinách je to tak, že práve žena sa stará  o to, aby bola plná chladnička. Že práve žena sa stará o hladné krky a ich plné bruchá. Že práve žena sa stará o deti a skoro všetky ich potreby. Že práve žena je najviac spätá s tak často milovanou a zároveň nenávidenou činnosťou, akou je nakupovanie. A je úplne jedno, či to má rada alebo nie.
Je samozrejmé, že každá žena sa chce páčiť nielen sebe samej ale aj ostatným. Chce očariť mužské oko rovnako, ako chce vzbudiť v inej žene štipku žiarlivosti či záviste. Je samozrejmé, že každá žena sa o seba stará. Častokrát svoje financie míňa na oblečenie, topánky, kabelky, šperky, kozmetiku, manikúru či iné skrášľovacie procedúry. A občas sa stane, že to presahuje všetky hranice a záľuba sa stáva chorobou. Ženy šalejú pri každom kúsku oblečenia a pri každom výklade. Nedokážu tomu odolať a nakupujú ako „besné.“ Neuvedomujú si, že majú toľko oblečenia, ktoré ani nestihnú vynosiť. Neuvedomujú si, že všetko to oblečenie len zaberá miesto v skrini. Neuvedomujú si, že v ich byte či v dome už nevedia nájsť pohovku alebo stôl, lebo oblečenie je už všade. Keď zistíte, že nakupovanie je podstatou vášho života, stávate sa otrokom shopaholizmu.závislosť v nakupovaní.jpg
Pravdivo odpovedzte na tieto otázky:

  1. Utrácate veľké množstvo peňazí (hoc ich aj nemáte) na veci, ktoré vôbec nepotrebujete? Ktoré zriedka alebo vôbec nenosíte?
  2. Zatajujete pred priateľmi a rodinou čo nakupujete a koľko míňate?
  3. Riešite svoje problémy a depresie nakupovaním? Pri nakupovaní máte pocit radosti, ktorý doma vystrieda pocit viny?
  4. Je vaša závislosť dôvodom viacerých konfliktov?

Je potrebné myslieť na to, že je to závislosť. Že je to choroba. Často býva nebadateľná, ale malými krôčikmi postihuje človeka, až ho úplne pohltí. Na každú chorobu existuje liek a potrebný lekár. Keď máme nádchu, ideme k lekárovi, ktorý nám predpíše antibiotiká. Keď trpíme shopaholizmom mali by sme absolvovať psychoterapiu. Ktorá nás nevylieči, len napomôže jednak pri zmene životného štýlu ako aj naučiť sa mať kontrolu nad samým sebou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: