Všeobecný pohľad na výber moto prilby alebo ktorá je vhodná pre vás?

O tom, že moto prilba je dôležitou súčasťou každého motorkára ako aj jeho spolujazdca nám nemusí vravieť len zákon, ale takisto naša vlastná intuícia, zodpovednosť a rozum. Dôležitosť týchto faktorov ale znásobujú takisto štatistiky, ktoré vravia, že nosenie prilby zabráni zraneniam hlavy až v 88% prípadoch. A vieme, že práve oblasť hlavy je veľmi labilná a v mnohých prípadoch žiaľ stačí málo, aby boli následky fatálne, predovšetkým v prípade motorkárov a nešťastných dopravných nehôd či pádov.

Dve odstavené motorky, obloha.jpg

Existujú preto naozaj silné dôvody, aby sa mnohí motorkári rozhodli myslieť aj na tento veľmi podstatný bezpečnostný prvok.
Následne prichádza na rad výber, ktorý však nemusí byť ani zďaleka taký priamy či jednoduchý. Súčasný trh totiž ponúka pomerne široké spektrum možností v podobe moto prílb, ich rôznych foriem prevedení, značiek, vlastností, pozitív, negatív a cien. Skúsme sa ale na výber zamerať trochu stručnejšie.
Aké typy prílb na motorku poznáme?

  • Na skúter, na štvorkolku, motokrosové, cestné
  • Integrálne, otvorené, odklápacie, retro

Môžeme sa teda rozhodovať v prvom rade podľa toho, aký štýl jazdy preferujeme, respektíve akú motorku vlastníme. Ďalej nezabudnime hľadieť na materiál, funkčnosť, takisto správnu veľkosť. Podstatnú úlohu však zohráva tiež celkový dizajn a cena. Ale veľmi diskutovanou témou je práve otváranie, pričom sa rozhodujme medzi integrálnou prilbou alebo o niečo komfortnejšími, no drahšími vyklápačkami https://www.eres-racing.sk/moto-prilby-odklapacie-agv–arai–shark/ s veľmi praktickým prevedením a manipuláciou.

Motorka, motorkár a spolujazdec, moto prilby.jpg

  • Kvalitatívne a funkčne sú na tom oba typy pomerne rovnako, a teda na vyššej úrovni. Môže ísť tak o voľbu pre tých, ktorých motorka vytiahne o čosi viac.
  • Rozdiel je predovšetkým v otváraní, kedy integrálna prilba spoľahlivo pokrýva celú hlavu vrátane tváre, pričom odklápacie modely umožňujú praktickým spôsobom hocikedy vyklopiť predný kryt.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: