Vedci sa neustále zaoberajú tým, čo sa deje s našou planétou a zistili, ako by to vyzeralo

Práca vedcov jedným objavom nekončí, neustále totiž riešia rôzne rébusy a stoja pred nimi výzvy, ako si s niektorými z nich poradiť. Obiehanie Zeme okolo Slnka všetci považujeme za prirodzené, ale stále existuje možnosť, že by naša planéta mohla byť vyradená zo svojej obežnej dráhy. Rýchlosť, akou obieha okolo Slnka, je až 110- tisíc km/h, no ak by sa pohyb skončil, život na planéte by trval už iba asi 1 mesiac, ale ak by sa zastavila okamžite, nás by to vymrštilo do vesmíru a ľudia by zahynuli ihneď. V opačnom prípade by nás čakala pomalá smrť v horizonte asi dvoch mesiacov, pretože Slnko by nás svojou gravitáciou pritiahlo k sebe a Zem by sa rozpálila na neznesiteľnú teplotu.
 Vesmírne telesá.jpg

#V prvom týždni žiadna viditeľná zmena

Prvý týždeň by sme si zmenu ani nevšimli, lebo teplota by sa zvýšila asi o 1 stupeň, no postupne by to bolo už 16 stupňov. A zvyšovala by sa ďalej v závislosti od rýchlosti priťahovania k Slnku.

#Do troch týždňov by teplomer ukazoval už 35

Do troch týždňov by teplota vystúpila na 35 stupňov, čo by malo za následok suchá, veľa požiarov a hynutie plodín. Iba 15 minút by sme potrebovali na opálenie pokožky, lebo žiarenie by bolo na veľmi vysokej úrovni. A to už by nastal maximálny bod, kedy naše telá dokážu tolerovať teplo.

#O dva týždne zas o čosi viac

48 stupňov by dosiahli všetky oblasti sveta, momentálne je tak teplo iba v Doline smrti. Bunky živočíchov, vtákov, hmyzu aj cicavcov, tvorené proteínmi, by sa začali variť a oni by napokon zahynuli. Túto horúčavu by nevydržali ani šváby a bez ochladenia by ľudstvo zaniklo.

#Do 41 dní by Zem zmenila pozíciu

Zem by sa presunula na druhé miesto od Slnka, čo by malo za následok zvýšenie horúčav až na 66 stupňov. Tej by ešte odolali niektoré baktérie, ale iba na týždeň, potom by sa uvarili aj tie.Saharská púšť.jpg

#65-ty deň by bol posledný

54-tý deň by bol asi začiatkom konca života na našej planéte. Teplomer by ukazoval 160 stupňov a Zem by sa premiestnila na prvé miesto od Slnka. Úplne posledným by bol asi 65 deň, vtedy by sa zmenil tvar planéty vplyvom extrémnej gravitácie Slnka z gule na oválny a horúca magma by unikala cez kôru, nakoniec by sa okolo poludníka roztrhla a jej existencia by bola spečatená.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: