Vedci objavili techniku balzamovania, ktorá uchová telo v nezmenenom stave desiatky rokov.

Veda za posledné roky výrazne pokročila v bádaní a priniesla mnoho nových objavov a metód, ktoré pomáhajú v medicíne, technike a mnohých iných oblastiach a dokážu človeku uľahčiť riešenie problémov.
Vodca revolúcie je príkladom
V.I.Lenin je pochovaný v Mauzóleu v Moskve už 95 rokov, ale jeho telo aj po desiatkach rokov vyzerá ešte lepšie ako v čase jeho smrti. Takto sa vyjadrili balzamovači, ktorí sa o jeho pozostatky starajú a práve oni majú na svedomí experimentálne metódy, ktorými dokážu dlhé roky uchovať reálny vzhľad významného ruského revolucionára.mauzoleum.jpg
 
Sto rokov vývoja
Tvrdia, že tieto techniky a metódy dolaďovali takmer sto rokov a nakoniec sa začali používať aj v reálnej medicíne. Takzvaná „mauzóleová skupina“, ktorá má na starosti Lenina, zahŕňala až dvesto vedcov snažiacich sa uchovať tvar tela, pružnosť či farbu. Niekoľko častí mäsa a kože bolo potrebné nahradiť inými materiálmi, a to je metóda, ktorá sa napríklad od mumifikácie, známej z histórie, dramaticky líši. Kožu vodcu sledujú nepretržite, merajú jej vlhkosť, sledujú farbu, kontúry a na základe výsledkov zisťujú, či nepodlieha dehydratácii. Telo ponoria do zmesi octanu draselného a glycerínu na tridsať dní každé  dva roky, aby bolo schopné zostať rovnaké aj celé nasledujúce storočie.
 
Koža už nie je pôvodná
Telesné tekutiny, krv a vnútornosti sú z tela odstránené, no briadka, fúzy a obočie sú ešte jeho pôvodné. Koža je nahradená materiálom, ktorý tvorí karotén, glycerín a parafín. Ide o balzamovacie techniky, z ktorých niektoré tvoria súčasť aj bežných medicínskych postupov. Vodca boľševikov zomrel v roku 1924 vo veku 53 rokov a jeho pozostatky prikázal zabalzamovať Stalin. Od toho času ho mohla verejnosť obdivovať v Mauzóleu na moskovskom Červenom námestí s nútenou prestávkou počas druhej svetovej vojny.lenin.jpg
 
Pochovať ho nechcú
V roku 2012 boli v Rusku snahy o pochovanie Lenina do riadneho hrobu, no prezident Putin s tým nesúhlasil a odôvodnil to tým, že pre mnohých starších Rusov zostáva Lenin stále ikonou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: