V živote sa dokážeme zamilovať len trikrát a vždy je to iný typ lásky

Zamilovanosť môže človeka postretnúť v každom veku a je to asi najkrajšie obdobie, pri ktorom prežívame všetko oveľa intenzívnejšie a svet okolo vnímame pozitívnejšie. Psychológovia však prišli s názorom, že za život sa zamilujeme iba trikrát a vždy ide o inú lásku.Zamilovaný pár.jpg
 
Rozdelili ju do troch typov:
 

  1. Prvá  

Štúdium na strednej škole je obdobím, kedy stretávame svoje prvé skutočné lásky. Sme však ešte veľmi mladí, nezrelí a nerozvážni a aj svet okolo seba vnímame ružovo. Ak sa zamilujeme, máme pocit, že vzťah bude trvať naveky. Nechceme si pripustiť ani fakt, že nie je práve najideálnejší a aj keď to v ňom škrípe, naďalej v ňom zotrvávame. Neskutočne totiž túžime po objatiach, bozkoch a držaní sa za ruky. Zaslepení láskou ignorujeme názory okolia a riadime sa len svojimi pocitmi a srdcom.
 

  1. Ťažká

Možno najdlhšie trvajúca je takzvaná ťažká láska. Človeku uštedrí tvrdé rany a poučení hlavne vďaka bolesti, ktorú so sebou prináša. Dôsledkom je mnoho sĺz a zlomené srdce. Spočiatku si ju idealizujeme, no postupom času zisťujeme trpkú pravdu, že realita je od našich snov a predstáv veľmi vzdialená. Ale ani toto nie je dôvodom na to, aby sme s ňou skoncovali, stále jej dávame ďalšiu šancu a myslíme si, že sa to zmení. Naša snaha udržať si ju nás môže doviesť až do štádia, keď sa budeme cítiť uväznení a nikdy sa z toho nedokážeme vymaniť.
 Jeden z prejavov lásky.jpg

  1. Nečakaná

Prepadne vás nečakane a naplno vás zachváti. Pri nej máte pocit, že ste stretli niekoho, kto je vám súdený, ťahá vás k nemu neznáma sila a vy zisťujete, že vaše doterajšie predstavy boli mylné, že skutočná láska môže vyzerať úplne inak a predsa bude tá pravá…
Mať šťastie a stretnúť pravú lásku sa nepodarí v živote každému, ale ak to predsa len príde, vy budete najšťastnejší práve z pocitu, že ľúbite a tento cit je vám opätovaný. Čo viac si priať?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: