Užite si dovolenku

Dovolenka je čas pre oddych a aby ste mohli vypnúť. Stačí však okamih a môže sa to rýchlo zvrtnúť. Vreckár, nepozornosť či zlá náhoda a vysnívaná dovolenka sa môže skomplikovať. Niekedy skutočne nemôžete urobiť nič, lebo ako sa hovorí, „náhoda je blbec“. Ale predsa, určité kroky podniknúť viete. Existuje niekoľko trikov, ako sa vyhnúť odcudzeniu dokladov, peňazí alebo aj peňaženky.
 norsko.jpg

  1. Prefoťte si doklady

Tento krok môže znamenať rozdiel medzi tým či zo svojej dovolenkovej destinácie odletíte domov alebo nie. To, že stratíte alebo Vám ukradnú doklady sa môže stať rýchlo. A vtedy nastáva problém. Na to, aby ste mohli odletieť, sa musíte preukázať. Ak sa Vám teda pri strate nechce merať dlhú cestu na ambasádu, doklady si prefoťte alebo odfoťte do mobilu. U miestnej polície si vybavte potvrdenie o strate a na letisku sa preukážte potvrdením a ofotenými dokladmi.
 

  1. Neberte si so sebou všetky peniaze

Ak sa chystáte na výlet alebo len niekam na prechádzku, neberte si všetku svoju hotovosť, ale len toľko, koľko budete potrebovať. Zvyšok nechajte na hotelovej izbe alebo tam, kde bývate. Ak by sa teda stalo, že o túto sumu prídete, budete mať stále dosť peňazí.
 

  1. Peniaze a doklady majte na viacerých miestach

Ak si so sebou však mimo hotel plánujete vziať  väčšiu čiastku, nemajte ju na jednom mieste/ v jednej peňaženke. Peniaze a doklady dajte do viacerých ruksakov alebo aspoň na viac miest v ruksaku. Ak teda vo chvíľke nepozornosti vreckár ruksak alebo kabelku otvorí, nezoberie Vám všetko.
 cestovní pas.jpg

  1. To čo nepotrebujete, si neberte

Vodičské preukazy, papiere od auta, originálne kartičky poistenca. Čo Vám stačí prefotené, majte zo sebou prefotené a čo nemusíte mať vôbec, nechajte na izbe. Ak teda peňaženku stratíte, určité doklady budete mať v bezpečí na hoteli.
 

  1. Ruksak

Ak máte ruksak s peňaženkou/peniazmi/ dokladmi nechoďte posledný. Vždy by mal ísť niekto za vami. Rovnako je dôležité aj aký ruksak zvolíte. Najlepší je taký, ktorý má zips zakrytý ešte jednou vrstvou. Na spôsob brašne.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: