TOP Slovenské firmy

1.Volkswagen Slovakia – zrejme vás neprekvapí, že na prvom mieste sa nachádza najväčšia slovenská automobilová firma, ktorá má závody v Bratislave v Devínskej Novej Vsi, v Martine a v Košiciach. Závod Volkswagen Slovakia v Bratislave je jedinečným v globálnom meradle, keďže sa tu ako v jedinom automobilovom závode na svete vyrábajú pod jednou strechou vozidlá až piatich značiek, Teda Volkswagen, Škoda, Porsche, Audi a Seat. Autá z bratislavskej produkcie sa nevyrábajú nikde inde na svete.  Viac ako deväťdesiatdeväť percent jeho produkcie smeruje na vývoz  do sto štyridsiatich ôsmich krajín sveta.
 červené auto.jpg
2.Kia Motors Slovakia – ako druhá, sa v tabuľke umiestnila naša ďalšia automobilka. Kia pochádza z Kórei. Cnosťou nášho závodu, ktorý sa nachádza pri Žiline, konkrétne v obci Teplička nad Váhom, je to, že je to jediný závod tejto spoločnosti v Európe.
 
3.Slovnaft, a. s.-  je jediná rafinéria v Slovenskej republike. Sídli v Bratislave, prekvapivo, v mestskej časti Ružinov. Jej predchodcom bola rafinéria Apollo, ktorá bola v roku tisíc deväťsto štyridsaťštyri zničená leteckými náletmi počas druhej svetovej vojny. Dva roky na to boli pozostatky Apolla znárodnené a na mieste bývalej rafinérie vznikla nová s názvom – Slovnaft. Naša jediná rafinéria dokáže spracovať ročne až cca 6 miliónov ton ropy. Aktuálne vlastní vyše 200 čerpacích staníc na našom území, čo znamená, že je to najväčšia sieť benzíniek na Slovensku.čiernobiela rafinéria.png
 
4.Groupe PSA – Pod týmto názvom sa skrýva naša ďalšia automobilka sídliaca v Trnave. Pochádza z francúzska a nazýva sa v skratke – Peugeot. V našej krajine produkuje autá už od roku 2007 a zamestnáva cez štyritisíc päťsto ľudí.
 
5. US Steel Košice – piaty skončil náš najväčší zamestnávateľ východného Slovenska – US Steel v Košiciach, ktorý sa zameriava na tepelné spracovanie ocele. Založili ju v roku 2000. V dávnych dobách to bol štátny podnik, dnes ho už vlastnia viacerí majitelia.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: