Protimonopolné vyšetrovanie Facebooku sa mohlo skončiť čo najskôr v budúcom roku

Blížiaci sa protimonopolný boj proti Facebooku by mohol prísť čo najskôr v budúcom roku, podľa vyhlásení predsedu FTC Joe Simonsa, ktorý uviedol pre Financial Times. Simons povedal firme FT, že voľby do roku 2020 považuje za blížiaci sa termín pre vyšetrovanie, a preto by sa mal pokúsiť dosiahnuť akúkoľvek zistenie pred novembrom 2020.
„Akýkoľvek významný prípad, ktorý sa snažím zdôrazniť,“ povedal Joe, „chcel by som byť pred voľbami.“facebook.png
Predseda uviedol niekoľko tipov na to, čo by mohlo byť týmto prípadným zistením, ale uviedol, že zvyšujúce sa prepletenie giganta so sesterskými funkciami, ako sú Instagram a WhatsApp, by sťažilo vykonanie tradičného protimonopolného rozpadu.
„Ak si udržiavajú oddelené obchodné štruktúry a infraštruktúru, je oveľa ľahšie mať za týchto okolností odpredaj, ako v prípade, keď sú úplne zabalené a všetky vajca sú zamiešané,“ povedal Joe pre FT. „Na druhej strane by ste mohli mať situáciu, keď máte ďalšie dôkazy o tom, že organizácia sa zapojila do programu, ktorého cieľom bolo v zásade získať svojich konkurentov prostredníctvom procesu aktivizácie.“sociální média.jpg
FTC informovala giganta v júni, že vyšetruje firmu z dôvodu možného porušenia antitrustových pravidiel. Vyšetrovanie, ktoré FB potvrdil v príjmovej výzve nasledujúci mesiac. Vyšetrovanie sa týkalo penále vo výške 5 miliárd dolárov uloženého v súvislosti so škandálom s Cambridge Analytica. Bola to najväčšia pokuta, ktorú kedy americká vláda uvalila na technickú firmu, ale iba zlomok štvrťročných ziskov FB, čo niektoré viedlo k obávam, že agentúre chýbala potrebná sila na to, aby sa v technologickom gigantovi udržala,
Veľkosť a sila FB sa stali bodom zvyšujúcej sa úzkosti v technologickom svete a mnohí tvrdia, že na udržanie organizácie v súlade sú potrebné protimonopolné opatrenia alebo agresívne nové nariadenia. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: