Nový nástroj v Google: Google Nákupy- aké možnosti ponúka?

Google už v súčasnosti nemusí slúžiť čisto iba ako internetový vyhľadávač textových článkov, obrázkov či videí, ale novinkou sa stáva služba s názvom Google Nákupy. V tomto prípade vravíme o podobne praktickej možnosti vyhľadania, ktorá má však formu prehľadného porovnávania tovaru, cien a priamy prístup k e-shopom, kde sa vami hľadaný produkt nachádza.
Konkrétnejšie to vyzerá tak, že do vyhľadávača zadáte orientačný výraz ako napr. TV, prípadne môžete byť detailnejší a napísať napr. TV Samsung či názov konkrétneho modelu. Na lište nástrojov, kde sa nachádzajú možnosti ako Obrázky, Správy, Videá, Mapy,… kliknete na možnosť viac a tu vás čaká nová služba- Nákupy.Notebook Samsung, vyhľadávač Google.jpg

  • Následne sú pred vami relevantné výsledky rôznych cenových kategórií a z rôznych e-shopov. Nechýbajú obrázky produktov, cena, krátky popis, porovnanie cien a konkrétna internetová predajňa, ktorá tento produkt predáva.

Táto novinka sa pozitívne dotkne obidvoch strán- bežných užívateľov (potenciálnych kupcov), ale najmä majiteľov e-shopu. Opäť totiž ide o nový nástroj, v ktorom by mali stíhať za konkurenciou. Pre užívateľa to značí prehľadnejšiu cestu, ako sa dostať ku konkrétnemu produktu, zistiť potrebné info a v prípade záujmu priamo nakúpiť.Notebook, reklama, e-shop.jpg
Pre prevádzkovateľov internetovej predajne to značí snahu napredovať a ešte viac sa priblížiť potenciálnemu zákazníkovi. Môžu začať voľbou kvalitnej produktovej fotografie, tá je totiž viditeľnejšia, než všetko ostatné. Až potom sa záujemca zameriava na opis, cenu, atď. Voľbou kvalitnej fotografie k produktu tak vzniká vyššia pravdepodobnosť popularity, ale takisto možnosť, že záujemca nakúpi práve u vás.

  • Ak chce mať majiteľ internetovej predajne reklamu aj na tomto mieste, v prvom rade potrebuje účet na Google Ads, ale takisto v službe Google Merchant Center. Tento účet je následne možné vzájomne prepojiť.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: