Nestraťte sa na internete

Internet je miesto plné užitočných informácii. Je ich ale také kvantum, že sa v nich niekedy nevieme zorientovať a aj keď vieme, čo chceme, nevieme to nájsť. Ak však viete ako, dokážete si pátranie zjednodušiť a roztriediť to čo sa Vám hodí a to čo nie.
 google.jpg

  1. Stručne

Ak niečo vyhľadávajte, píšte stručne. Pri dlhých výrazoch toho zväčša veľa nenájdete. Pri veľa slovách a príliš určitých slovných spojeniach nebude prehliadať vedieť, čo presne hľadáte. Vyhnite sa však aj veľmi krátkym a nekonkrétnym výrazom. V prípade, že hľadáte niečo viac presné, napríklad článok , jednoslovné zadania neprinesú výsledok. Pokúste sa skôr opísať tému článku, ak si pamätáte kto ho napísal alebo nadpis či kľúčové slová.
 

  1. Zadajte text po anglicky

Ak viete čo hľadáte, ale zdá sa, že Váš prehliadač nie, skúste hľadaný výraz zadať v angličtine. Budete mať viac výsledkov, širší výber obrázkov či článkov. Na otázky zadané v angličtine, Vám Google okamžite poskytne odpoveď a aj odpovede na súvisiace otázky. Funguje to na vyhľadávania ako: Čo si môžem zobrať do lietadla, Aké bude počasie, Koľko rokov má nejaký herec. Samozrejme, všetko v angličtine. Slovenský Google túto funkciu zatiaľ nemá.
 

  1. Synonymá 

Ak Vám prehliadač neposkytne požadované výsledky, skúste vymeniť slová vo vyhľadávanom výraze za synonymá. Pokiaľ je možné, tak za jednoduchšie synonymá.
 počítač.jpg

  1. Ďalšie stránky

Nepodceňujte ďalšie stránky a nezostaňte len na prvej, hoci by sa mohlo zdať, že bude mať najrelevantnejšie výsledky. To je možno pravda, ale ďalšie stránky Vám môžu priniesť prekvapivo kvalitné výsledky. 
 

  1. Pomoc pri fotkách

Ak ste našli nejakú fotku, ktorá sa Vám páči, avšak nie je v dobrej kvalite, použite Google funkciu „Hľadať podľa obrázka“. Obrázok Vám nájde vo všetkých možných kvalitách. Aj v dosť dobrých na to aby ste ho použili ako pozadie na počítači či notebooku. Taktiež Vám nájde podobné obrázky, teda máte širší výber.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: