Nakupovanie v nedeľu

Mnohí ľudia sa vyberajú na nákupy práve v nedeľu, keď majú voľný deň. Nákupné centrá sú preplnené a parky, hory a lesy zívajú prázdnotou.
Čo stále nakupujeme? Prečo máme stále takú potrebu niečo nakupovať? Naozaj to potrebujeme? Nejdeme sa len tak poprechádzať po nákupnom centre? Neoplatilo by sa viac ísť niekam do prírody? žena drží tašky.jpg
Ja som jednoznačne za to, aby nedeľa bol deň, ktorý je venovaný čisto rodine. Obchody by mali byť zatvorené a ľudia by mali byť doma, chodiť do prírody, na prechádzky, na túry, do múzeí a podobne. Jednoducho by to mal byť deň oddychu ako nám kresťanom káže aj pán Boh. Kto je neveriaci, nemusí súhlasiť, ale väčšinou sa stretávam s týmto názorom, že nedeľa by mala byť naozaj „beznákupná“.
Nákupy a nakupovanie tu nebolo s nami odjakživa. V poslednej dobe by som mohla povedať, že sa to viac spopularizovalo, že mladé dievčatá sa vyberú spolu na výjazd do mesta nakupovať. Radšej by mohli ísť na nejakú túru alebo prechádzku, ale oni idú skúšať oblečenie, kupovať lacné oblečenie v akciách, ktoré si aj tak vezmú na seba len pár krát. Celá spoločnosť je nastavená tak, že je to vlastne úplne normálne.
Nebolo by krajšie, keby sme budovali vzťahy na tom, že pôjdeme radšej do prírody ako do nákupného centra? Nakupovať len vtedy, keď naozaj musíme? Je to také zložité? Dá sa to vôbec? žena v obchode nakupuje.jpg
Každý si potrebuje oddýchnuť a za celý pracovný týždeň toho máme určite všetci dosť. Preto práve jeden deň v týždni je výsostne žiadaný na oddych bez zbytočného náhlenia a stresov zo zápch v mestách. Pri nakupovaní si totiž veľmi neoddýchneme. Všade je veľa ľudí, tlačia sa, predbiehajú, žiadny pokoj vás v nákupnom centre rozhodne nečaká. Na pokoj si budete musieť zájsť do prírody a nie na nákupy.
Tak čo by ste povedali na takú oddychovú nedeľu? Nebolo by to krásne a zázračné?Myslím, že určite.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: