Na čo vlastne pestujete tú zeleninu?

Rád by som sa s vami podelil o veľmi zaujímavú skúsenosť. bol to v podstate rozhovor s mojim susedom. Viete ako to je, na dedine pestuje každý. Pestuje aj ja a samozrejme všetci moji susedia. Ja sa odlišujem v jednej veci, že nič nestriekam ani nehnojím umelými hnojivami. Ak mi paradajky napadne pleseň, čo sa nanešťastie niekedy stane, zozbieram čo sa dá, odstránim zvyšky a s mojim neúspechom sa nejako zmierim. Kompostujem a hnojím len domácim kompostom a ak mám petržlen naozaj drobný, tak sa teším aj z neho. Pravdepodobne viete, že väčšina ľudí na vidieku takto k pestovaniu nepristupuje. To, čo som sa však dozvedel od môjho suseda, ma naozaj prekvapilo.Oranžová tekvica.jpg
 
Bavili sme o nejakých veciach, v čom sused začal nadávať, že je unavený a ešte musí ísť robiť na záhradu. Tak som mu povedal, že to nie je až taká hrozná robota a na oplátku bude mať vlastné jedlo. On sa začal smiať a povedal túto vetu: „Veď ja to ani nejem!“ najprv som nechápal. Myslel som si, že všetko skonzumujú jeho deti a žena alebo, že všetko rozdá rodine, známym a susedom. Tak som sa ho opýtal, prečo vlastnú zeleninu neje. No a tu prišla druhá veta, ktorá ma doslova prefackala. „Kedy ty si vedel koľko svinstva v tom je. Veď to striekame každý druhý deň. Mne sa na to ani pozerať nechce. Aj chytiť sa toho bojím, nie ešte vložiť do úst.“ Ste zmetení aj vy? Pretože mňa úplne odrovnal. Nechápal som tento prístup. Potom som sa opýtal ešte niekoľkých susedov. Viete čo som zistil? Polovica z nich má podobný postoj k vlastnej vypestovanej zelenine. Drvivú väčšinu svojej úrody vraj rozdajú známym a rodine alebo ňou nakŕmia sliepky a prasatá.
 Reďkovka v ľudskej ruke.jpg
Neposkytol som vám žiadnu konkrétnu radu alebo postup pestovania zeleniny. Som však presvedčený, že tieto riadky poslúžia aspoň na zamyslenie. Striekate i vy alebo dokonca svoju zeleninu nejete, pretože viete, koľko svinstva do nej natrepete? Tak sa nad sebou naozaj, ale naozaj poriadne zmyslite. Takýto prístup nie je len nelogický. Dovolím si povedať, že je to viac než hlúpe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: