Microsoft udelil licenciu na vývoz softvéru „hromadného trhu“ pre firmu Huawei

Spoločnosť Microsoft vo štvrtok uviedlo, že vláda v USA získala licenciu na vývoz softvéru do spoločnosti Huawei Technologies Co Ltd.
„Americké ministerstvo obchodu 20. Novembra udelilo spoločnosti Microsoft žiadosť o licenciu na vývoz softvéru hromadného trhu do firmy Huawei.“
Správa prezidenta USA Donalda Trumpa tento týždeň uviedla, že by niektorým dodávateLom umožnila obnoviť predaj čínskemu telekomunikačnému gigantovi, ktorý bol šiestimi mesiacmi zaradený do čiernej listiny obchodov pre záležitosti národnej bezpečnosti.Microsoft ilustrácia.jpg
Obchodné oddelenie potvrdilo, že začalo vydávať licencie pre niektoré firmy na predaj tovaru spoločnosti Huawei, rozširuje dodávateľskú základňu firmy a poskytuje dlhoočakávané zrozumiteľnosť pre priemysel, ktorý kedysi predal tovar v hodnote miliárd dolárov.
V stredu úradník USA uviedol, že dostal zhruba 300 žiadostí o licenciu, z ktorých približne polovica bola spracovaná. Zhruba polovica z nich alebo jedna štvrtina z celkového počtu bola schválená a zvyšok bol zamietnutý.
Okamžite nebolo jasné, ktoré výrobky boli schválené na predaj spoločnosti Huawei, ktorá je popredným svetovým výrobcom telekomunikačných zariadení a druhým najväčším výrobcom smartfónov. Osoba oboznámená s týmto postupom v stredu uviedla, že boli schválené niektoré licencie na predaj komponentov mobilných telefónov a neelektronických komponentov.Microsoft budova.jpg
Dan Ives, analytik firmy Wedbush Securities, uviedol, že licencia je najpravdepodobnejšia pre operačný systém Windows pre firmu.
„Pre Huawei to bude veľká úľava po náročnom období s veľkými technologickými hráčmi, ako sú Microsoft, Google a ďalší, obmedzení na platforme,“ uviedol Ives.
Organizácia Huawei netrpezlivo čaká na licenciu firme Google na poskytovanie mobilných služieb novým modelom. Bez prístupu k službám Google, ako je napríklad obchod Google Play pre aplikácie, sa telefóny Huawei budú ťažšie predávať zákazníkom mimo Číny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: