Hennessey Venom F5 najrýchlejšie auto sveta

Hennessey Venom F5 je nadchádzajúci superšport novej generácie.Vyrobila ho spoločnosti Hennessey Special Vehicles, automobilová firma so sídlom v Spojených štátoch, konkrétne v Texase.
Prvýkrát to bolo oznámené na výstave SEMA, ktorá sa konala v Las Vegas v Nevade 1. novembra 2017.Je to prvý model z produkcie spoločnosti, kde spoločnosť vyrába výlučne všetky časti automobilu a to  vrátane karosérie, motora a výfukového systému spolu. Všetky komponenty sú vyrábané priamo na mieru tohto modelu.sportovní auto.jpg
Spoločnosť je presvedčená o tom, že vlastnosti tohto najrýchlejšieho vozidla sú neprekonateľné. Pretože rýchlosťou takmer 485 kilometrov za hodinu porazí všetky rýchlostné rekordy doterajšieho sveta. Odvážne tvrdenie avšak ako vidíme podľa maximálnej rýchlosti aj dosť opodstatnené.
Venom F5 má 7,4-litrový motor s dvojitým turbom V8, skrutkovaný s výkonom 1600 konských síl.Jediným krokom, ktorý čaká spoločnosť Hennessey, je potvrdenie rýchlosti tohto model v Guinessovej knihe svetových rekordou.
To umožní spoločnosti Hennessey získať miesto najrýchlejšieho automobilu sveta od doterajšieho kráľa superšportov Koenigsegg Agera RS, ktorý je doteraz najrýchlejším autom sveta.
Venom F5 tiež dokáže zrýchliť za neuveriteľné 2,0 sekundy na rýchlosť 100 kilometrov za hodinu.reflektor.jpg
Spoločnosť tvrdí, že problémy s akceleráciou a rýchlostnými faktormi sa v modeli dobre riešili. Spoločnosť tiež oznámila, žeza menej ako pol minúty dokáže automobil zrýchliť na neuveriteľnú rýchlosť – 400 kilometrov za hodinu.
Koža Hennessey potiahnutá uhlíkovým vláknom výrazne odľahčila auto, ktoré údajne váži okolo 1340 kilogramov, a to vrátane tekutín.
Zhrnieme si fakty a novom superšporte  
7,4-litrový dvojitý turbo V8 motor Maximálny výkon: 1600 HP Maximálny krútiaci moment: 4400 ot / min Najvyššia rýchlosť: 485 kilometrov za hodinu Výkonnosť: 0 až 100 kmilometrov za hodinu za neuveriteľných 2,0 sekundy Hmotnosť: 1340 kilogramov, Koža z karbónových vlákien.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: