Digitálny fotoaparát verzus fotenie s mobilom: Oplatí sa kúpiť foťák?

Pred minimálne 10-timi rokmi boli mobil a kvalitný fotoaparát v mnohých prípadoch dva odlišné pojmy. Dnes však ako keby automaticky pri kúpe chytrého mobilu kupujete zároveň aj spoľahlivý fotoaparát/kameru. Čiže dnes má kvalitný fotoaparát oveľa viac ľudí už len tým, že disponujú moderným dotykovým mobilom. No aj v roku 2019 dokáže byť nasledujúca úvaha stále aktuálna.Biely smartphone, fotenie.jpg
Prečo sa oplatí kúpiť digitálny fotoaparát a uprednostniť ho pred fotením z mobilu?
Smartphone dokáže spraviť kvalitnú fotku, avšak ako prvý dôvod nás napadne prostredie. Konkrétne zhoršené podmienky k foteniu ako napr. tmavá miestnosť, kedy je s fotením tak trochu problém. Digitálne fotoaparáty však spravidla disponujú až 19x väčším senzorom, čo sa prejaví na kvalite obrázku, najmä ak je fotený v spomenutých podmienkach.
Na druhej strane je faktorom tiež výdrž batérie. Viacerí to poznáme, že smartphone spolu s mnohými zbytočnými notifikáciami, aplikáciami spustenými v pozadí, atď,.. skrátka žerie batériu rýchlejšie, a to platí aj pri fotení. Naopak bežný digitálny fotoaparát dokáže spraviť cca 1000 fotiek na jedno nabitie. Tento efekt spojený so spotrebou batérie ucítite najmä ak chcete robiť fotky na dovolenke.Kompaktný fotoaparát.jpg
Ďalšou výhodou fotoaparátov je praktická stránka z hľadiska ovládania a možností. Zatiaľ čo smartphone slúži na tisíc vecí a na žiadnu z nich detailne, fotoaparáty sú primárne zamerané na svoju hlavnú funkciu. Spraviť fotku a uložiť ju prebieha veľmi hladko, rovnako ako sa k nej následne dostať či uložiť ju na pamäťovú kartu. Ak sa s fotením však chcete predsa len pohrať, fotoaparát primárne poskytuje viac efektívnych nástrojov zameraných na detaily. V neposlednom rade je veľmi jednoduché prepojiť fotoaparát s počítačom alebo TV.
Pri fotení častokrát používame možnosť zoom, čiže vizuálne priblíženie vzdialených objektov. A v tejto sekcii zväčša poskytujú lepšiu kvality fotoaparáty.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: