Amazon blokuje predajcov v používaní FedEx pre niektoré prvotné zásielky

Amazon dočasne blokuje predajcov tretích strán v používaní dopravnej siete FedEx na vybavovanie zásielok v službe Prime, pretože sa snaží túto dovolenkovú sezónu dosiahnuť na zrýchlené dodacie lehoty.
Pravdepodobne to ovplyvní iba malý počet predajcov, ale „obmedzuje možnosti pre tieto malé podniky na niektoré dni prepravy s najvyšším dopytom v histórii,“ uviedol zástupca FedEx.Amazon ilustrácia.jpg
Amazon a FedEx nehovorili, koľko balíkov by malo toto obmedzenie vplyv. AZ odmietol povedať, ako dlho bude tento krok trvať. The Wall Street Journal už skôr uviedol, že zákaz bol spôsobený včasným výkonom od firmy.
Amazon povedal, že predajcovia môžu stále využívať drahšie a rýchlejšie expresné služby od spoločnosti, vrátane leteckej dopravy, na prvotné dodávky. Možnosti doručovania zásielok od firmy, ktoré sú dočasne obmedzené pre prvotné zásielky predajcov, zostávajú k dispozícii pre zásielky, ktoré nie sú prvotriedne. Predajcovia tretích strán ponúkajú na stránkach Amazonu viac ako 50 percent tovaru.
Členovia Amazon Prime platia 119 dolárov ročne za rýchle a „bezplatné“ doručenie.
Organizácia zrušila svoje zmluvy o dodávke s popredným svetovým online predajcom len niekoľko mesiacov po tom, čo Amazon oznámil plány na zrýchlenie prepravy cez Prime na jeden deň z dvoch dní na milióny položiek.Obchod Amazon.jpg
Počas tohto týždňa vodiči Amazonu dodávali včas 93,7 percent amerických balíkov.
Prezident firmy ShipMartix Satish Jindel uviedol, že výkony nie sú priamo porovnateľné, pretože dodávkové vozidlá od Amazonu zvládajú dodávky na posledné kilometre na krátku vzdialenosť z plniacich stredísk po prahy zákazníkov. Hlavní prepravcovia, ako sú FE a UPS, presúvajú balíčky na veľké vzdialenosti, niekedy z tovární na jednom pobreží USA až po prahy zákazníkov na druhej strane krajiny – a sú viac vystavení poveternostným a iným narušeniam.
„Nejde o službu, ale o podráždenie vzťahu,“ uviedol Jindal o rozhodnutí Amazonu.
A mohlo by to mať nezamýšľané následky pre AZ, ktorý je pod zvýšenou kontrolou zo strany regulačných orgánov, pracovných skupín a obhajcov ochrany spotrebiteľa.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: