Ako zbohatnúť?

O tom ako zbohatnúť, zarobiť ťažké milióny alebo jednoducho si privyrobiť pár eur je napísaných už veľké množstvo kníh. Môžete si ich kúpiť, požičať z knižnice alebo od známych. Viete, keby sa nad tým ľudia racionálne – teda so zdravým sedliackym rozumom zamysleli, prišli by na to, že keď človek zarobí milióny alebo nejaké tie peniaze, tak sa s tým asi nebude deliť s ostatnými ľuďmi. Pretože človek je od prírody:balíčky peňazí.jpg

  • Po a) chamtivý. Jednoducho, keď ja sám som zarobil, tak si to radšej nechám pre seba, pretože chcem tak zarábať aj naďalej a nechcem, aby na to prišiel aj niekto iný, kto by ma mohol znevýhodniť. Veď predsa každý si chceme zarobiť samy na seba, pre svoju rodinu a v prvom rade určite myslíme na seba a nie na to ako by sme poradili druhým, ako majú zarábať. Naozaj, to dáva logiku. Môže sa nájsť teda na svete nejaký človek, ktorý chce naozaj poradiť druhým ľudom ako zarobiť? Stať sa to môže. Netvrdím, že je to vylúčené, veď ľudia na zemi sme všelijakí, no je to asi dosť málo pravdepodobné. 
  • Za b) leniví. Už keď niekto zarobí peniaze takou ľahkou formou, nechce sa mu ešte o tom aj písať. Veď z toho, že to napíše, nebude mať až tak veľa peňazí a radšej tento čas venuje do aktivít, z ktorých získal tie milióny, o ktorých tak veľa slovne píše (resp. nepíše).  Veď logicky na čo by si dával takú námahu o tom ešte aj písať. Je to jeho spôsob a hlavne, že funguje jemu.

nápis MONEY.jpg
A nebudem ďalej pokračovať o tom, akí sme my ľudia… Pretože určite ste sa aj samy dovtípili, čo som vlastne myslela. Že keď vám niekto napíše, že si máte založiť neviem akú spoločnosť, pretože vám to vynesie milióny, tak si dávajte pozor. Treba si overovať informácie, ktoré dostávate od ľudí. Slepá dôvera nie je nikdy dobrá. Aj keby ste boli veľkí kamaráti, tak si naozaj dávajte dostatočný pozor na to, čo si necháte poradiť.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: