Ako začať so zdravým životným štýlom?

Prvá vec, ktorá je dôležitá pri začatí zdravého životného štýlu je jednoznačne strava. Je potrebné, aby ste sa vyhli polotovarom a snažili sa konzumovať len prírodné a čerstvé jedlo. Môžete skúsiť aj odšťavovanie ovocia na rôzne džúsy či smoothie, do ktorého okrem ovocia môžete pridať aj rôznu zeleninu. Okrem toho, že telu dodáte potrebné vitamíny, chutí to vynikajúco.surfista vo vlnách.jpg
 
Ďalšia vec, ktorú je potrebné dodržiavať, je príjem tekutín. Ak sa chcete cítiť čo najlepšie, snažte sa piť čo najviac čistej vody a ak vám príliš nechutí, pridajte citrón či mätu a máte skvelý osviežujúci „drink“.  Okrem vody je vhodné piť aj napríklad zelený čaj. Vyhnite sa však sladeným nápojom, ktoré sú plné cukru a kalórií.
 
Dôležitým bodom je aj čas pre seba. Začnite sa o seba starať viac ako ste zvyknutí. Môžete si dať napríklad každú sobotu „večer pre seba“ – teplý kúpeľ, maska na tvár či začnite pozerať nejaký seriál alebo si dajte jednoducho filmový večer. Taktiež môžete začať čítať knihu či písať si denník alebo blog.
 
Nápomocné môže byť aj plánovanie. Skúste si každý večer pred spaním naplánovať nasledujúci deň – nemusí to byť presne na minúty, stačí všeobecný plán, ktorý sa snažte dodržať.muž na túre v lese.jpg
 
Ak chcete začať cvičiť, cvičte niečo, čo vás baví. Prečo by ste mali cvičiť crossfit, ak vás baví napríklad box či plávanie? Takto budete mať motiváciu, radosť a cvičenie si budete užívať, namiesto toho, aby ste tam išli s obavami či nechuťou. A samozrejme, podporuje to zdravý životný štýl a celkovo zdravie.
 
Posledný, dôležitý, bod je spánok. Neponocujte, pokiaľ nemusíte a choďte spať v normálnom čase. Najlepšie je ísť spať tak, aby ste spali aspoň 8 hodín. Pokiaľ máte problémy so zaspávaním či samotným spánkom, skúsiť môžete rôzne babské recepty – vypiť teplé mlieko s medom a ak to nefunguje, tak stále môžete, ako poslednú možnosť, využiť aj rôzne lieky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: