Ako vyberať matrac z pamäťovej peny

„Matrace z pamäťovej peny“ to nie je označenie pre jeden jediný druh matracu. V skutočnosti ch existuje naozaj veľa. Raz som sa opýtala mojich rodičov, čo by od mňa chceli na Vianoce. Po naozaj krátkom premýšľaní )vlastne ani neviem, či nad tým premýšľali) si vypýtali nové matrace. Spálňa v podkroví s dvoma posteľami, na ktorých sú hrubé matrace.jpg
 
Obaja športujú aj vo vyššom veku a ako všetci vieme, šport je zdravý, no neraz i bolestivý. Preto ich neraz trápia bolesti kadečoho. Bolo mi teda jasné, e musím siahnuť po matracoch, ktoré im budú poskytovať dostatočný komfort. V predajni matracov mi jednoznačne poradili tie z pamäťovej peny. Ich výber už však taký jednoznačný nebol.
 

Rôzne druhy peny

 
Matrace s pamäťovou penou Segum môžu byť vyrobené z rôznych druhov pien. Niektoré sú tvrdé, niektoré sú mäkšie a niektoré úplne mäkké. Na tých sa pocitovo spí asi najpohodlnejšie. Myslím to tak, že keď si ľahnete na naozaj mäkký matrac, ctíte sa ako v bavlnke. Vaše telo však takýto názor nebude mať. pre ľudí, ktorí v noci potrebujú skutočný komfort, sú preto lepšie tvrdšie matrace. Tieto informácie nájdete, teda by ste aspoň mali nájsť, na štítku na matraci, no aj bez neho budete po vyskúšaní matracu vedieť zhodnotiť, do ktorej kategórie patrí.
 Posteľ, za ktorou je oranžové čelo a nad ňou svieti kovová lampa.jpg

Z pamäťovej alebo S pamäťovou

 
Pri výbere týchto matracov si všímajte aj to, či sú vyrobené z pamäťovej peny alebo v sebe majú pamäťovú penu. V prvom prípade ide o matrace, ktoré sú vyrobené len z tohto materiálu. V druhom prípade ide o kúsky, ktoré v sebe ukrývajú aj iné materiály, ako je pamäťová pena. To však neznamená, že musia byť zlé alebo menej kvalitné. Len si treba dávať pozor, čo presne sa v matraci nachádza. Niekedy to môže byť kokosová doska, inokedy kaučuk. Takéto matrace sa nazývajú aj sendvičové, čo v preklade znamená, e nie sú vyrobené z jedného materiálu, ale majú viacero samostatných vrstiev, ktoré sú k sebe zlepené.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: