Ako si odkontrolovať kvalitu oblečenia?

Materiál
 
Materiál odevu je skvelým ukazovateľom kvality. Prírodné vlákna ako je bavlna, hodváb či vlna, sú odolnejšie a vydržia oveľa dlhšie ako syntetické vlákna. Zmiešané textílie sú tiež v poriadku, pokiaľ má prírodné vlákno väčší percentuálny podiel.výklad s oblečením.jpg
 
Švy
 
Pri nákupe oblečenia je nutné všímať si švy. Veľmi často môže mať to isté tričko lepšie šitie alebo menej chýb ako ten, ktorý je hneď vedľa neho. Všímajte si švy, ktoré sú správne zarovnané, nemajú žiadne voľné vlákna a zmiešané miesta sú pevne zošité. Voľné šitie sa časom rozhodne rozpadne.
 
Padne ako uliate
 
Vo všeobecnosti je známe, že kvalitné oblečenie padne lepšie ako lacné. Je to najmä o detailoch. Pás, výstrih a ramená sú indikátormi kvality odevu. Pri správnej kvalite a veľkosti by mal odev správne zakrývať miesta na tele.
 
Vzory
 
Ak kupujete niečo, čo má vzor, napríklad kocky alebo inak sa opakujúci vzor, uistite sa, že je zarovnaný. Skontrolujte vrecká, ramená, golier a všetky gombíky či zipsy. Presné zarovnanie vzoru je časovo aj prácne náročné, čo znamená, že odev bude rozhodne kvalitnejší.
 
Krčivosť
 
Nie je to hlavný indikátor kvality, ale tento test vám ukáže, ako sa odev bude prať a nosiť. Ak nenápadne poskladáte vrch odevu a ľahko sa pokrčí a nevyhladí sa, pravdepodobne vydrží veľmi málo praní.nakupujúce dievča.jpg
Pocit
 
Vezmite si nachvíľu odev do rúk a poriadne si ho obchytajte. Je na dotyk mäkký? Je ľahší či naopak má istú „váhu“? Sú to ďalšie indikátory kvality, ktoré je potrebné sledovať. Pamätajte si, že v odevoch z prírodných vlákien sa bude vašej pokožke lepšie dýchať.
 
Fast fashion
 
Aj keď je možné, že nájdete perfektné kusy odevov u módnych predajcov, ktorý ponúkajú tzv. fast fashion, snažte sa im vyhnúť. Väčšina z nich vyrába lacno a z dlhodobého hľadiska u vás napokon dôjde k plytvaniu peniazmi. Mnoho týchto fast fashion maloobchodníkov nemá dosť zdrojov, čo znamená nezávideniahodné podmienky pri práci a nízke mzdy. Ak je to pre vás dôležité, zistite si, ktoré spoločnosti dosržiavaju etické normy a nakupujte výhradne u nich.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: