Aké zdravotné prínosy nám prináša pivo?

Tento kvasený nápoj, ktorý sa vyrába z obilného sladu, chmeľu a vody za pomoci pivovarských kvasiniek je pre naše telo prínosom. To samozrejme neznamená, že by sme ho mali konzumovať v nadmernom množstve. Jedno pivko denne neuškodí, ale vo väčšom množstve nie je až také prospešné. Aké sú teda jeho prínosy pre naše telo?Fľašky piva.jpg
 
Zrýchlenie metabolizmu
Horké chute chmeľu podporujú tvorbu tráviacich enzýmov, ktoré zabezpečujú rýchlejší metabolizmus tukov.
 
Znižovanie cholesterolu
Bolo vedecky dokázané, že pitie tohto nápoja znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Jačmeň totiž obsahuje vlákniny, ktoré prispievajú k znižovaniu cholesterolu.
 
Zlepšovanie pamäte
Vedci zistili, že jeho konzumácia v menšom množstve prispieva k zlepšovaniu pamäte. Obsahuje aj kremík, ktorý chráni náš mozog pred vysokým obsahom hliníka v tele. To je jedným z dôvodov vzniku Alzheimerovej choroby, vďaka čomu slúži ako prevencia pred touto chorobou.
 
Upokojenie a pomoc pri poruchách spánku
Obsahuje chmeľ, ktorý sa považuje za prírodné sedatívum. Pomôže nám v stresových a vypätých situáciách. Po pive sa Vám bude výborne zaspávať. To však neznamená, že ho máte vypiť celý sud.
 
Protizápalové účinky
Jačmeň obsahuje látky, ktoré nám uľahčujú dýchanie a stimulujú náš krvný obeh. Vďaka močopudnému účinku vyplavujú škodlivé látky z tela a posilňujú našu imunitu. Jeho konzumácia zabezpečuje spomaľovanie biochemických procesov v krvi, ktoré by nám mohli spôsobiť zápaly.
 
Znižovanie rizika srdcových a srdcovocievnych ochorení
Ak chcete znížiť riziko vzniku mŕtvice alebo infarktu, doprajte si jeden pohár denne. Zároveň prispieva aj k znižovaniu krvného tlaku.Pohár piva.jpg
 
Znižuje riziko vzniku cukrovky
Viaceré štúdie dokázali, že tento nápoj znižuje hladinu cukru v krvi a navyše má výrazne nižší obsah cukrov ako niektoré alkoholické či nealkoholické nápoje.
 
Posilňuje kosti
Vďaka obsahu kremíka posilňuje kosti a pomáha pri osteoporóze. To však platí pri konzumácii jedného pohára denne.
 
Pomoc v tehotenstve
Obsah kyseliny listovej pomáha zabraňovať vrodeným vadám či predčasnému pôrodu. To však v prípade tehotenstva platí hlavne pre nealkoholické pivo.
 
Priaznivý účinok na pleť
Vďaka vitamínom B a kyselinám, ktoré sa v ňom nachádzajú sa podporuje metabolizmus a regeneruje sa naša koža.
 
Znižuje vytváranie obličkových kameňov
Tento nápoj má močopudné účinky, vďaka čomu znižuje riziko vzniku obličkových kameňov. Dopomáha k tomu najmä horčík, ktorý obsahuje.
 
Pomoc pri hnačke
Kyselina octová a kyselina mliečna pomáhajú tvorbe a šíreniu baktérií v črevách, ktoré nám môžu spôsobiť hnačky.
 
Boj proti rakovine
Pivo obsahuje antioxidanty, ktoré chránia pred pôsobením voľných radikálov, ktoré môžu spôsobiť rakovinu. Tiež je však nevyhnutná konzumácia v rozumnom množstve.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Author: