Hideo Kojima tweetoval o protestoch v Hongkongu

Skúsení hráči a fanúšikovia Hidea Kojimu si mohli všimnúť nedávny príspevok na jeho osobnom Twitteri, na ktorom sme mohli vidieť dlhý zástup gumených kačiek s titulom S láskou pre ľudí z Hongkongu. Zajtrajšok je vo vašich rukách.
 
Kojima je od októbra na svetovom turné s cieľom propagácie jeho novej hry Death Stranding, ktorú vydal už pod záštitou svojho vlastného štúdia. V pláne má navštíviť svetové metropoly ako Paríž, Londýn, Berlín, New York, San Francisco, Tokyo, Seoul a aj spomínaný Hongkong. Táto návšteva sa však v dôsledku súčasných udalostí nemusí uskutočniť a jeho tweet tomu rozhodne nepomohol.Protestujúci v stanoch.jpg
 
Ľudia sa na sociálnych sieťach rozdelili na dva tábory. Jeden tvrdí, že tweet má len propagovať jeho svetové turné, druhý naopak hovorí, že Kojima je na strane protestujúcich.
„Kojima len dáva darčeky ľuďom v HK, no niektorí hlupáci si myslia, že má politické ambície,“vyjadril sa používateľ na sociálnych sieťach narážajúc na fakt, že gumené kačky mali byť darčekmi v giveaway.
„Ďakujeme vám, že stojíte s HK. Ľudia tu bojujú za slobodu a spravodlivosť. Verím, že vy zastávate podobné princípy ako my,“napísal člen opozitného tábora.
 
Úplnú pravdu o podstate jeho tweetu sa možno nikdy nedozvieme. Druhému táboru však hrá do kariet fakt, že krátko po jeho uverejnení bol spomínaný tweet odstránený a nahradený novým s titulom Podpísal som týchto 80 gumených kačiek s internetovým odkazom na giveaway, kde sa hráči môžu zapojiť.Výhľad na Hongkong.jpg
 
Jedným z dôvodov, prečo bol príspevok odstránený, môže byť aj politický. Death Stranding má exkluzivitu na Playstation 4 a HK tvorí značnú časť herného trhu. Dávalo by preto zmysel, prečo Sony náhle zaradilo spiatočku a snažilo sa zabrániť ešte väčšej pohrome. Celé to pripomína udalosti dejúce sa okolo spoločnosti Blizzard, ktorá potrestala profesionálneho hráča Heartstonu za vyjadrenia o prebiehajúcich demonštráciách.

Author: