Pomôcky pre školákov, na ktoré by ste pri nákupoch nemali zabudnúť

Ďalší školský rok už začal a deti potrebujú nové pomôcky, aby začínali bez stresu a pripravení na zbieranie nových vedomostí. Niektoré veci sa dajú použiť ešte z minulého roka, no časť z nich budete musieť dokúpiť alebo vymeniť, pretože z nich deti vyrástli alebo sú už zničené.Prestávka vo vyučovaní.jpg
 
Veci, ktoré určite bude potrebovať každý školák:
 
1.Taška alebo batoh
V minulosti deti nosili na chrbtoch školské tašky, no dnes sú módne batohy, ale nie tie turistické. Hovoríme o tých, ktoré sú určené špeciálne do školy. Na výber ich je na trhu neúrekom, no nedajte sa zlákať len dizajnovým prevedením, ale dôraz by ste mali klásť na ergonomickú stránku, pevnosť a zároveň ľahkosť batoha. Je výhodou, ak má viac priehradiek. Každý však treba pred kúpou na dieťati vyskúšať, aby mu na chrbte dobre držal.
 
2.Školské pomôcky
Určite sa nejaké pomôcky nájdu ešte z minulého roka, perá, peračník, gumy, strúhadlá, ceruzky, vodové farby či pastelky a pravítka, to všetko je v zozname školských pomôcok, ktoré je nutné dopĺňať priebežne, aby už v prvý týždeň v škole bol tými základnými z nich vybavený každý školák.
 
3.Oblečenie v biokvalite
Do školy musia ísť deti poobliekané. Je jasné, že už od malička chce každé z nich byť cool, no nielen vzhľad odevov by mal byť prioritou, ale hlavne jeho kvalita. Najideálnejším materiálom je biobavlna, ktorá je vhodná aj pre citlivé pokožky a zároveň spĺňa požiadavky na ľahké ošetrovanie a príjemné nosenie.Cool oblečenie mládeže.jpg
 
4.Obuv na prezutie
Deti rastú každým rokom, a tak ani prezuvky z vlani mu už nemusia byť dobré, preto ich vyskúšajte v predstihu, aby ste na to potom nepozabudli a vaše dieťa bude po škole behať bosé. Stavte na pevnú obuv s protišmykovou podrážkou, crocsy medzi ne rozhodne nepatria.
 
5.Športovú výbavu na cvičenie
Výbavu na telesnú výchovu je tiež potrebné skontrolovať a vyskúšať, či tenisky alebo cvičky, tepláky, tričká a ponožky sú ešte vhodné na to, aby ich vaše dieťa mohlo použiť a bez problém v nich cvičiť a hýbať sa. Všetky tieto veci  treba aj do niečoho uložiť a na to je vhodné vrecúško.

Author: