Čomu sa v móde rozhodne vyhnúť?

Či to boli princezné alebo hovoríme o moderných ženách, všetky máme niečo spoločné. Chceme sa páčiť, parádiť a vyfintiť. Pri svojej snahe to občas preženieme a tak vzniknú módne prešľapy, ktoré nevyzerajú vôbec dobre. Spolu sa v tomto článku pozrieme na to, čo určite nerobiť predtým ako sa vydáte do ulíc.
Prvou bežnou chybou býva výber zlej podprsenky. Pod biele tričko sa rozhodne nehodí červená s čipkou, no čierna by pod bielou blúzkou mohla vyzerať za istých okolností dobre. Neodporúčame pod obtiahnuté topy nosiť výrazne čipkované podprsenky. Tie sú absolútne nie pod takýto typ oblečenia!modelka.jpg
Často na ulici vídame dievčatá alebo ženy oblečené podľa najnovších módnych trendov… ktoré im vôbec nesvedčia. Nemusíte sa obliekať podľa poslednej módy len preto, aby ste boli in. Naopak, choďte do štýlu, ktorý vám sedí a nebojte sa vytiahnuť aj niečo z predchádzajúcich období. Retro je predsa in.
Druhým protipólom je zase nosenie priveľkých, tzv. oversize vecí. Povedali by sme, že ich nosenie vyžaduje viac citu ako výber večerných šiat. Ak totiž zvolíte nesprávnu kombináciu, budete vyzerať skôr ako vrece zemiakov než ako kráska z rozprávky. Pomôže vám pravidlo úzke-voľné. K obtiahnutej blúzke sa bude hodiť oversize sukňa alebo k voľnému tričku obtiahnuté rifle. Pri veľkých veciach ešte zostaneme. Naozaj nie je in, keď koncami džínsov zametáte chodník na ulici. Je na mieste, aby ste si ich vyhrnuli, zahli alebo prípadne dali skrátiť. Týka sa to aj dlhých blúzok alebo košieľ, rôzne zahnutia sú teraz v kurze a určite nimi nič nepokazíte.
Vyhnite sa obliekaniu letných vecí v zime. šatník.jpgČasto vidíme slečny v šortkách, pod ktorými majú oblečené legíny alebo iba silonky. Nie, vôbec nevyzeráte tak dobre ako si myslíte. Skôr kuriózne a vtipne. Ak chcete zaujať ľútosťou, do toho!
A rada na koniec: Nehrajte sa na vianočný stromček. V móde sa opierajte skôr o minimalizmus a nie o kvantitu. Zvoľte radšej jeden výrazný doplnok ako veľké množstvo malých, ktoré navzájom nevyniknú.

Author: